آشنایی با نژادهای بولوگنس، بوستن تریر، بروکسل گريفون، جاپانیز چین و پاگ، نژادهای معروف سگ
آشنایی با نژادهای بولوگنس، بوستن تریر، بروکسل گريفون، جاپانیز چین و پاگ، نژادهای معروف سگ

آشنایی با نژادهای بولوگنس، بوستن تریر، بروکسل گريفون، جاپانیز چین و پاگ، نژادهای معروف سگ، ما در این مقاله قصد داریم شما را با تعدادی ازنژادهای معروف سگ که در دنیا وجود دارد آشنا کنیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

بولوگنس (Bolognese)

این سگ باهوش، متعهد و زیبا دوست دارد وقت خود را با صاحبش بگذراند .اینکار چه پیاده روی باشد و چه دویدن در مسافت های طولانی و بازی کردن با کودکان برای او بسیار مفید خواهد بود.  این سگ عضوی از خانواده سگ های سفید و پر موی بیچون است که نام خود را از شهر ایتالیایی بولوگونا گرفته است.  او در دور کردن افرادی که در مسیرش قرار دارند بسیار عالی عمل می کند و مدیریت او می تواند کمی دشوار باشد. پس صبور  و ثابت قدرم باشید.

بوستن تریر (Boston Terrier)

این نژاد با نام Boston Bull نیز شناخته می شود. این نژاد دارای جثه کوچک و عضلانی است. شاید برخی از افراد در گذشته از این سگ برای مبارزه استفاده می کردند اما امروزه چنین نیست و دیگر روحیه ای نگنده ندارند. این سگ دوستدار محیط اطراف خود است هر چند جنس نر آن دوست دارد در مواقعی که احساس خطر می کند به طرف مقابل که در بیشتر مواقع سگ است، حمله نماید. این نژاد خلق و خویی اجتماعی دارد و آرام باهوش و زیرک است. با کودکان و همچنین بزرگسالان رابطه خوبی دارد و همیشه دوست دارد کنار اعضای خانواده باشد.

شما می توانید برای اطلاع از مراکز سگ فروشی و قیمت انواع نژاد سگ، به سایت سیلوربوک مراجعه کنید.

بروکسل گريفون (Brussels Griffon)

سگ بروکسل گریفون در بیشتر موارد به آن گریفون گفته می شود اهل بلژیک است و قبلا از مهارت های شکاری او برای شکار موش استفاده می شد. آن ها به تدریج به عنوان حیوان خانگی محبوب شدند و این حیوانات زیبا، کنجکاو و دوست داشتنی همراهان خوبی هستند. این سگ ها حساس اند و به توجه نیاز دارند. اگر به آنها آموزش ندهید و فرمانبری را یاد ندهید به سگی خشن تبدیل میشوند. این نژاد پرجنب و جوش است و نیاز به مراقبت دارد.

جاپانیز چین (Japanese Chin)

افرادی که با این سگ ها زندگی می کنند در مورد بالا رفتنشان از اسباب بلند با یک حرکت شگفت زده خواهند شد. این سگ اندازه یک اسباب بازی است و ماهیت گربه مانند آن باعث شده است به موقعیت های بلندتر تمایل بیشتری داشته باشد و بتواند از ارتفاعات بالا رود و دوست داشته باشد خودش را بشوید. اگر چنین رفتارهایی را دوست دارید می توانید این سگ را بخرید و در خانه تان نگه دارید.

پاگ (Pug)

پاگ‌ها اغلب به عنوان سگ‌های بازیگوش در یک مکان و جای کوچک توصیف می‌شوند. آنها توسط انجمن پرورش سگ امریکا سگ‌های دوست داتنی، جذاب، خوش خلق و بازیگوش لقب گرفته‌اند. پاگ‌ها به عنوان دلقک‌های دنیای سگ‌ها شناخته می‌شوند چون آنها حس دوست داشتن و با مزه و شوخ‌طبعی را القا می‌کنند. پاگ‌ها با حیوانات دیگر و کودکان ارتباط خوبی برقرار می‌کنند و برای خانواده‌هایی که فرزندان کوچک دارند مناسب اسب.