درنظر گرفتن چگونگی طراحی، تخمین بوده و مرحله بندی ساخت، مراحل بازطراحی منظر
درنظر گرفتن چگونگی طراحی، تخمین بوده و مرحله بندی ساخت، مراحل بازطراحی منظر

درنظر گرفتن چگونگی طراحی، تخمین بوده و مرحله بندی ساخت، مراحل بازطراحی منظر، هنگامی که اسم طراحی منظر می‌آید، همه به قیمت اجرای پروژه‌ها و هزینه نهایی آن فکر می‌کنند اما می‌توان با به کاربردن چند تکنیک ساده هزینه این کار را کمی تقلیل داد. طراحی منظر یکی از پرطرفدارترین طراحی ها در حال حاضر است و عده زیادی پیش طراحان منظر رفته و پروژه‌های مختلفی را به کمک آن‌ها شروع می‌کنند.

در نظر گرفتن چگونگی طراحی و استفاده از فضای بیرونی ساختمان

بخشی از هدف‌های نوشته شده برای فضای طراحی شده، جداسازی فضایی برای فعالیت‌هایی است که می‌خواهید در آن انجام دهید. محلی که قرار است طراحی در آن صورت بگیرد به خوبی برانداز کنید. چند نفر قرار است در آن گذران وقت کنند. آیا در نظر دارید برای ناهار و شام از آن استفاده کنید؟ اگر بله برای چند نفر؟ شاید شما بخواهید مکانی برای استراحت طراحی کنید یا در گوشه‌ای گیاهان خوراکی پرورش دهید.

تعداد افرادی که قرار است در آن گذران وقت کنند را تخمین بزنید تا ابعاد فضای استراحت مناسبی مورد طراحی قرار بگیرد. این مورد به طراح منظر کمک بیشتری برای درک بهتر جایگذاری فضایی خود می کند تا بررسی کند چه المان و کاربری هایی مورد نیاز است.

یک مرحله به جلو بروید و به این موضوع فکر کنید که در چه زمان‌هایی قرار است از بخش‌های مختلف حیاط استفاده کنید. اگر می‌خواهید از فضای استراحت در عصر و غروب استفاده کنید باید در نظر بگیرید که به وسایل گرمایشی و نورپردازی مناسب احتیاج دارید.

به قسمت‌هایی که امکان دارد فراموش کرده اید فکر کنید. آیا برای فضای طراحی شده انباری نیاز دارید؟ آیا فضایی برای تخلیه زباله‌ها یا اضافات چمن هرس شده دارید؟

تخمین بودجه و مرحله بندی ساخت و ساز در طراحی منظر

مقدار بودجه‌ای که می‌توانید در پروژه طراحی منظر خود خرج کنید را نهایی کنید. اگر پول کافی برای اتمام مجموعه کلی پروژه طراحی فضای سبز را ندارید، می‌توانید پروژه را کمی کوچک‌تر کرده و بخش‌هایی که بیشتر مورد نظرتان هست را تغییر دهید.

تخمین بودجه یکی از مهم‌ترین عوامل در طراحی منظر و فضای بیرونی ساختمان است. شما تا مطمئن از بودجه خود نباشید نمی‌توانید به درستی برنامه‌های خود برای فضای بیرونی ساختمان را در ذهن خود برنامه‌ریزی کنید.

چگونگی تخمین بودجه در طراحی منظر

برای تخمین بودجه طراحی منظر اول از همه باید تمامی شرایط موجود را سنجید. هر کدام از این شرایط خود نقاط قوت و ضعف دارند که در روند پروژه تاثیرگذار هستند. منابع مالی موجود، منابع انسانی، شرکت پیمانکار و زمان پروژه عناوینی هستند که در پروسه‌ی تخمین بودجه پروژه می‌توانند نقش بسزایی داشته باشند.

امکان دارد گاهی اوقات با محاسبات اشتباه، در تصمیم نهایی خود مردد شوید و شروع یک پروژه را به تعویق بیندازید یا حتی کنسل کنید. در مسیر تفکری خود حتما به موضوع چالش‌های پیاده‌سازی و رفع موانع پیش آمده توجه کنید.

امکان دارد برای تایید نهایی پروژه نیاز باشد از شهرداری‌ها مجوز دریافت کنید و این موضوع خود به هزینه‌های پیش‌بینی شده می‌افزاید. پیش بینی درآمدها و برآورد هزینه‌ها یکی از اساسی‌ترین قسمت تخمین بودجه طراحی منظر است. گاهی اوقات ممکن است شما پولی که در آینده‌ی نزدیک قرار است به شما برسد را در این برآورد دخیل کرده باشید.

موضوع نقدینگی مالی خود را در طول پروژه بررسی کنید تا با پیشرفت پروژه بتوانید هزینه‌های مورد نیاز هر یک از مراحل برنامه ریزی شده را پرداخت کنید.