سوسک حمام و راسو، دو مورد از حیوانات خانگی عجیب دنیا
سوسک حمام و راسو، دو مورد از حیوانات خانگی عجیب دنیا

سوسک حمام و راسو، دو مورد از حیوانات خانگی عجیب دنیا، شاید برای شما هم عجیب باشد که برخی سوسک را حیوان خانگی بدانند اما جالب است بدانید که سوسک حمام، یک حیوان خانگی در نظر گرفته می شود. ما در این مطلب به بررسی دو مورد از این حیوانات عجیب خانگی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

سوسک حمام

برخی ممکن است فکر کنند این بدترین حیوان خانگی است، اما بسیاری از افراد از این حشره چندش‌آور به عنوان یکی از حیوانات خانگی عجیب نگهداری می‌کنند. این حیوان خانگی خاص پرواز نمی‌کند یا نیش نمی‌زند.

مراقبت از این حیوان خانگی

این حشره چندش‌آور به فضاهای کوچک و تاریک برای زندگی نیاز دارد. سوسک‌ها بالارونده‌های بسیار خوبی هستند؛ از این‌رو کارشناسان توصیه می‌کنند برای جلوگیری از فرار آن‌ها، به اندازه چند اینچ از محوطه‌های نگهداری را به نفت خام آغشته کنید.
این حشرات همچنین از سبزیجات تازه یا انواع غذای گرانوله خشک که دارای پروتئین بالا هستند، تغذیه می‌کنند.

آیا این حیوان خانگی برای شما مناسب است؟

ممکن است در بعضی از کشورها نیاز داشته باشید تا قبل از آوردن سوسک‌های بزرگ به خانه خود، مجوز دریافت کنید، بنابراین بهتر است قوانین مرتبط را بررسی کنید.

از آنجایی که این حشرات نیش نمی‌زنند یا ناله نمی‌کنند، بنابراین می‌توانند گزینه‌ای مناسب برای بچه‌ها باشند. فقط به یاد داشته باشید، داشتن این حیوانات خانگی عجیب و غریب می‌توانند، شما را دچار دردسر کنند.

راسو

از اوایل قرن بیستم، راسوها به عنوان حیوانات خانگی عجیب شناخته شده بودند اما این حیوانات راه راه به دلیل بوی بدی که از خود منتشر می کنند، هرگز محبوب نبوده‌اند.
علاقه‌مندان به راسوها، آن‌ها را به عنوان حیواناتی بسیار حساس و هوشمند، با شخصیت‌های کنجکاو توصیف می‌کنند.

مراقبت از این حیوان خانگی

صاحبان این حیوانات در زمان جوانی آن‌ها باید زمان زیادی را صرف پیوند با این حیوانات خانگی عجیب خود کنند، به طوری‌که حیوانات با آن‌ها خو بگیرند. از دیگر ویژگی آن‌ها عبارت هستند از:

  • راسو می‌تواند درست مانند گربه‌ها آموزش ببیند و رژیم‌های غذایی مشابه فرت‌ها دارند.
  • آنها برای دریافت واکسن و بازرسی سالانه نیاز به دامپزشکان متخصص و حرفه‌ای دارند.
  • همچنین لازم است غدد بوی بد این حیوانات از بین برده شود.

آیا این این حیوان خانگی برای شما مناسب است؟

جالب است بدانید، اغلب آمریکایی‌ها از داشتن این حیوان ممنوع هستند. اگر قانونی برای منع نگهداری از راسو در محل زندگی شما اعمال نمی‌شود باید ببینید که آیا می‌توانید حداقل ۱۰ سال از عمر خود را صرف نگهداری از این حیوان کنید یا خیر.

از آنجایی که این حیوانات مکانیسم‌های حیاتی- دفاعی خود را ازدست می‌دهند، هرگز نمی‌توانند به خوی وحشی خود بازگردند.