مشخص کردن دکوراسیون فضا، مشخص کردن نقشه سایت پلان، مراحل بازطراحی منظر
مشخص کردن دکوراسیون فضا، مشخص کردن نقشه سایت پلان، مراحل بازطراحی منظر

مشخص کردن دکوراسیون فضا، مشخص کردن نقشه سایت پلان، مراحل بازطراحی منظر، چه شما در حال ساخت خانه و طراحی فضای سبز محل زندگی خود باشید و چه سال‌ها است در آن محل زندگی می‌کنید و می‌خواهید طراحی مجدد منظر روی آن داشته باشید؛ طراحی منظر فرآیندی پر وسواس و پر زحمت برای شما به نظر می‌رسد. کمک گرفتن اولیه و ساده از متخصصین می‌تواند این طراحی مجدد را به کوتاه‌ترین زمان و هزینه ممکن در بیاورد.

دکوراسیون فضای طراحی شده خود را مشخص کنید

یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی منظر ایده‌پردازی دکوراسیون فضای طراحی شده است. برای این کار بهتر است کارهای زیر را انجام دهید:
در نظر بگیرید که در طول پروسه ساخت و ساز کدام طراحی فضایی آرامش بیشتری به شما می‌دهد.

در این مورد به اقلیم محل زندگی خود و ساختار خانه خود توجه کنید. در نظر گرفتن این موضوعات باعث منسجم شدن تفکرات شما در پروسه ساخت و ساز برای طراحی فضای سبز می‌گردد. طراح منظر نیز می‌تواند با توجه به تجربه و سابقه‌ای که در این زمینه دارد، شما را برای رسیدن به هدف نهایی کمک کند.

نقشه سایت پلان وضع موجود را مشخص کنید

نقشه‌های خانه خود را به دقت مشاهده کنید. نقشه سایت پلان مرز بین توده و فضا در زمین‌های مسکونی به نمایش درمی‌آورند. به کمک آن می‌توانید مکان‌های بالقوه طراحی خود را پیدا کرده و نسبت به آن فضاهای مورد نظر خود را جای‌گذاری کنید. اگر نقشه ملک و نقشه سایت پلان خود را ندارید می‌توانید با مراجعه به شهرداری‌ها آن را دریافت نمایید. اگر در آنجا هم نتوانستید نقشه‌های خانه خود را پیدا کنید با کمک از یک نقشه بردار می‌توانید نقشه وضع موجود ملک و نقشه سایت پلان خود را دوباره ترسیم کنید.

اگر نقشه‌های موجود به روز باشند، طراح منظر به راحتی می‌تواند با کمک از وضع موجود ایده‌های خود و شما را روی کاغذ آورده و طراحی کند. اگر نقشه‌های شما قدیمی باشد باید از وضع موجود دوباره نقشه‌برداری و اندازه‌گیری صورت گیرد. نقشه‌بردار، معمار منظر و یا پیمانکار از افرادی هستند که می‌توانند ملک شما را دوباره برداشت کنند.

از نقشه سایت پلان تعدادی کپی آماده کنید و روی هر یک، ایده‌های مختلف خود را پیاده کنید و ضمن مشاوره با طراح منظر آن را به او تحویل دهید.

در مورد رویش گیاه‌های منطقه خود تحقیق کنید

آشنایی اولیه با گیاهانی که می‌خواهید در فضای بیرونی ساختمان طراحی شده خود پرورش دهید، خیلی مهم است. اگر می‌خواهید گیاهانی که می‌کارید ویژگی خاصی مثل تحمل بی آبی یا جذابیت بصری داشته باشند، باید با یک متخصص آشنا به امور گیاهان مشورت کنید.

داشتن علم گیاه‌شناسی ضمن صرفه‌جویی در وقت باعث می‌شود بودجه شما با یک انتخاب مناسب به هدر نرود. گیاهانی که شما انتخاب می‌کنید با توجه به مصرف آبی که دارند، تاثیر مستقیم روی قیمت آب گذاشته و قیمت آن را بالا و پایین می‌کنند. همچنین هزینه نگهداری این گیاهان در فضای بیرونی با توجه به نوع گیاه انتخاب شده متفاوت است.

ابریشم مصری، گل کاغذی، ویتکس، ختمی درختی، طاووسی، ارس، پر، درختچه توری، اکالیپتوس، درخت ون، بودلیا از درختان و درختچه‌های مناسب و سازگار با آب و هوا و اقیلم ایران هستند.