گوبی جربا و جوجه تیغی، دو مورد از حیوانات خانگی عجیب دنیا
گوبی جربا و جوجه تیغی، دو مورد از حیوانات خانگی عجیب دنیا

گوبی جربا و جوجه تیغی، دو مورد از حیوانات خانگی عجیب دنیا، در متن زیر به چند مورد از این حیوانات عجیب مثل الاغ مینیاتوری را معرفی کرده‌ایم. حتی افرادی که از حیوانات خانگی خاص مانند سوسمار یا فرت نگهداری می‌کنند، بیشتر به خاطر روش‌های متعصبشان شناخته می‌شوند اما این به همان اندازه غیر معمول نیست.آیا شما یک اسب، خوک یا سوسک دارید که در منزل از آن‌ها نگهداری کنید؟ باور کنید یا نه، بسیاری از مردم این حیوانات خاص را حیوان خانگی خود می‌نامند.

گوبی جربا

این جونده فوق‌العاده عجیب و غریب از پستانداران دوقطبی در جهان است که هنوز در اروپا نگهداری می‌شوند و جزو حیوانات خانگی عجیب طبقه‌بندی می‌شوند.
گوبی جربا یکی از جالب‌ترین حیوانات کوچک دنیا است که صحراهای بسیار خشن مانند صحرای گوبی را به منظور سکونت خود انتخاب می‌کند.

طول این حیوان شب رو ، بین ۹ تا ۱۲ سانتی‌متر متغیر است، بنابراین اگر قصد دارید از آن‌ها در منزل خود نگهداری کنید، باید اقدمات خاص برای مراقبت از آن در این زمان را انجام دهید.

جوجه تیغی

معمولا برخی افراد جوجه تیغی‌ها را با خارپشت‌های کوهی اشتباه می‌گیرند، اما این دو گونه با یکدیگر مرتبط نیستند. جوجه تیغی می‌تواند از ۵ تا ۵/۱ پوند (۲۳ کیلوگرم به ۶ کیلوگرم) وزن داشته باشد و طول آن به ۷۵ اینچ (۱.۹ سانتیمتر) برسد.

مراقبت از این حیوان خانگی

جوجه تیغی معمولا نیاز به نگهداری کمی دارد. این حیوان خانگی خاص معمولا از حشرات تغذیه می‌کند و شما می‌توانید مخلوط‌های ساحلی که مخصوص این موجودات تهیه شده‌اند را از فروشگاه‌های حیوانات خانگی خریداری کنید و رژیم غذایی آن‌ها را با حشراتی مانند جیرجیرک‌ها، به عنوان مكمل غذایی کامل نمایید.
از دیگر شرایط لازم برای نگهداری از جوجه تیغی عبارتند از:

  • جوجه تیغی به نگهداری و توجه بیشتر در سنین جوانی نیاز دارد.
  • قفسه محل زندگی آن باید در حدود۳۰ تا ۲۴ اینچ (۷۶ تا ۶۰ سانتیمتر) پهنا و ارتفاع حداقل ۱۵ اینچ (۳۸ سانتیمتر) داشته باشد.

آیا این حیوان خانگی برای شما مناسب است؟

در بعضی از کشورها نگهداری از این حیوان خانگی خاص غیر قانونی است؛ بنابراین قبل از خرید بهتر است قوانین را بررسی کنید. همچنین باید اطمینان حاصل نمایید که می‌توانید یک دامپزشک در منطقه خود که تخصص کافی در درمان حیوانات گوشت‌خوار دارد را پیدا کنید.

جوجه تیغی یک حیوان خانگی خاص است که عمدتا در تمام روز خوابیده است و شب‌ها بیدار است، بنابراین باید اقدمات لازم برای مراقبت از آن در این زمان را در نظر بگیرید.