بررسی سه مدل میز و صندلی پلاستیکی، حصیری و فلزی برای بالکن و تراس

بررسی سه مدل میز و صندلی پلاستیکی، حصیری و فلزی برای بالکن و تراس، این روز‌ها که اغلب خانه‌ها از داشتن حیاط و فضای باز بی‌بهره هستند، داشتن یک بالکن یا تراس بسیار غنیمت است. در واقع بالکن‌های کوچک خانه‌های امروزی نسل جدید از ایوان‌های قدیمی هستند که محلی برای ورود نور و هوای تازه به داخل خانه است و ارتباط بین فضای داخلی و خارجی خانه را برقرار می‌کند. به همین دلیل انتخاب میز و صندلی تراس بسیار مهم است.

میز و صندلی تراس پلاستیکی

مواد مصنوعی مانند پلاستیک که توسط بشر ساخته شده‌اند برای ساخت مبلمان فضای باز کاربرد زیادی دارند. متریال مصنوعی به‌طور معمول قیمت کمتری نسبت به متریال طبیعی دارند و در سبک‌های متفاوت دکوراتیو قابل استفاده هستند. وزن کمی دارند که جابه‌جایی آن را راحت کرده است. به یاد داشته باشید میز و صندلی پلاستیکی تراس مقاومتی در برابر وزش باد‌های نسبتا شدید ندارند. پلی اتیلن رایج‌ترین شکل پلاستیک است که برای میز و صندلی تراس استفاده می‌شود و قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای دارد.

پلی پروپیلن‌ها وزن کمتری دارند و در برابر تخریب شیمیایی و گرما بسیار مقاوم هستند. این متریال در مقابل نور خورشید مقاومت خیلی زیادی ندارد و بعد گذشت چند سال رنگ خود را از دست می‌دهد. ازاین‌رو توصیه می‌شود تا به کمک سایه‌بان از تابش مستقیم نور خورشید به صندلی‌ها جلوگیری کنید. این صندلی‌ها قابل بازیافت هستند که این ویژگی به حفظ محیط زیست کمک زیادی می‌کند.

میز و صندلی تراس حصیری

میز و صندلی برای بالکن از نوع حصیری از الیاف مصنوعی پی وی سی، نایلون یا پلی اتیلن ساخته شده‌اند که با هم می‌بافند و ظاهر حصیری را به وجود می‌آورند. صندلی حصیری رزینی می‌تواند در انواع رنگ‌ها یا الگوها ساخته شود و به طور معمول روی قاب‌های فلزی پیچیده می‌شوند. در برابر انواع آب و هوا بسیار مقاوم هستند و به نگهداری کمی نیاز دارند. جنس سبک آن‌ها در برابر بادهای شدید مقاومت ندارد و نوع رزین پلاستیکی می‌تواند در معرض تابش مستقیم آفتاب داغ شود.

میز و صندلی فلزی برای تراس

فلز معمولا قوی‌ترین و بادوام‌ترین ماده اولیه برای ساخت میز و صندلی تراس است که به دلیل استحکام بالا و انعطاف‌پذیری که دارد، می‌تواند نازک‌تر و در عین حال با اشکال پیچیده‌تری نسبت به سایر متریال‌ها ساخته شود. همچنین در ترکیب با سایر مواد علاوه‌بر فواید عملکردی، زیبایی خیره‌کننده‌ای نیز ایجاد ‌کند. با وجود همه‌ی این خوبی‌ها فلزات ویژگی‌های منفی نیز دارند که می‌توان به وزن زیاد و سختی جابه‌جایی، افزایش دمای آن در برابر تابش آفتاب و زنگ زدگی و خوردگی اشاره کرد با این حال هر نوع فلز ویژگی منحصربه‌فرد خود را دارد.