در هنگام انتخاب کفپوش مناسب برای آشپزخانه، به چه نکاتی باید توجه کرد

در هنگام انتخاب کفپوش مناسب برای آشپزخانه، به چه نکاتی باید توجه کرد، مقاومت و طول عمر کفپوش ها از مهم ترین فاکتورهایی هستند که در هنگام انتخاب کفپوش آشپزخانه باید به آن ها دقت نمایید. هم چنین به یاد داشته باشید که میزان راحتی این کفپوش ها نیز حائز اهمیت می باشد. کفپوش ها باید در برابر آب و هوای منطقه نیز ایمن باشند. در ادامه به نکات و موارد بیشتری در زمینه انتخاب کف پوش مناسب اشاره شده است. با ما همراه باشید.

نکات لازم در هنگام انتخاب کفپوش مناسب آشپزخانه

  • توجه به ظاهر کلی آشپزخانه

کفپوشی که برای استفاده در آشپزخانه انتخاب می کنید، باید در جهت تکمیل سایر المان های دیگر مانند کانتر آشپزخانه باشد. به همین خاطر بهتر است از انواع کفپوشی که متریال آن نزدیکی زیادی به کانتر یا کابینت آشپزخانه دارد، استفاده نمایید. هم چنین این امکان وجود دارد متریالی را انتخاب کنید که برای کانتر و کفپوش بتوان از آن استفاده کرد. برای ایجاد کنتراست و نمایی زیبا نیز می توانید از رنگ های مختلف یک متریال استفاده نمایید. با این حال توجه داشته باشید، در هنگام انتخاب قسمت های مختلف آشپزخانه انواع با کیفیت آن را تهیه نمایید.

  • توجه به چگونگی مراقبت از کفپوش

برخی از انواع کفپوش هایی که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند، نیاز به سیلر زدن و مراقبت دائم دارند. بنابراین در هنگام انتخاب کفپوش آشپزخانه باید توجه داشته باشید که آیا می توانید هر روز نسبت به نظافت آن اقدام نمایید یا خیر.

  • استفاده از یک نمونه از پیش کار شده

توجه داشته باشید که کفپوش انتخابی با سایر قسمت های خانه نیز هماهنگی داشته باشد. هم چنین توجه به این نکته که نورپردازی در چگونگی نمایش کفپوش نیز تاثیر دارد را فراموش نکنید. سیلر زدن کفپوش نیز می تواند باعث ایجاد تغییر رنگ در کفپوش شود.

  • توجه به میزان بودجه

توجه به میزان بودجه ای که برای انجام این کار در نظر دارید، بسیار حائز اهمیت می باشد. قیمت انواع کفپوش با توجه به متریالی که برای ساخت آن استفاده شده است، متفاوت می باشد.

  • توجه به زیرکار

اگر سیستم گرمایشی خانه، گرمایش از کف می باشد و از زیر کفپوش لوله رد می شود، باید در انتخاب کفپوش دقت نمایید. کفپوش باید به گونه ای باشد که بتواند این گرما را انتقال دهد. برای نصب کفپوش بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. برخی از کفپوش ها باید در ابتدای فرایند طراحی آشپزخانه نصب شوند. این درحالی است که برخی دیگر را می توان پس از پایان این فرایند نصب کرد. به  همین خاطر مشورت با یک متخصص در این زمینه را فراموش نکنید.