سیر تحولات و پیشرفت ابزار الات

در این مقاله سعی کردیم تا ضمن معرفی ابزار به شما عزیزان سیر تغییر و تحول ان ها را نیز از ابتدا تا کنون با هم بررسی  کنیم. میتوانیم ابزارالات را به این صورت تعریف کنیم. وسیله ای که از ان در یک فرایند تولیدی برای تغییر در مواد خام و اولیه استفاده میشود که خود در انتهای فرایند مصرف نشده باقی میماند.

سیر تحولات و پیشرفت ابزار الات

سیر تحولات و پیشرفت ابزار الات

 از میلیون ها سال پیش نیاکان ما برای تامین غذا و همچنین ساخت پناهگاه های ایمن ابزار هایی ابتدایی را ساختند. حتی امروزه نیز با پیشرفت تکنولوژی و ماشینی شدن زندگی هنوز نیاز به ابزار های ساده و دستی حس میشود.همه ی ما روزانه برای انجام کارهای خود از ابزار های متعددی بهره میبریم.ابزار ها همواره در طول تاریخ کاربرد های کلیدی و گسترده ای داشته اند.در واقع ان ها مسیر زندگی بشریت را به کلی دستخوش تغییر کردند.

سیر تحولات و پیشرفت ابزار الات را در این متن بررسی میکنیم. بیان اهمیت ابزار در زندگی و فعالیت های انسان کنونی اجتناب ناپذبر است. ما پیوسته شاهد توسعه ی ان ها خواهیم بود. ابزار ها زندگی امروزی ما را به وجود اوردند.باید اقرار کرد که وابستگی ما در هر عصری به ان ها غیر قابل انکار می باشد. باید این حقیقت را پذیرفت که سطح بالای زندگی ما در حال حاظر و همچنین راحتی در هنگام انجام کارها بدون بهره گیری ازابزار ها هیچ وقت رخ نمی داد. در واقع ابزار ها باعث گسترش قابلیت های جسمی ما میشود و قدرت و سرعت و دقتی که هدیه ی طبیعت به ما است  را افزایش میدهد. جالب است بدانید که حتی در بین حیوانات استفاده از ابزار های خیلی ساده رایج است.

 اما ساخت ابزار ها و به کارگیری ان ها و همچنین بهبود و ارتقای ان ها جهت ساخت اشیا از توانایی های بشر است. در واقع انسان ها میتوانند دنیا را با ابزار هایی که میسازند تغییر دهند. بشر توانسته طی سال های اقامتش روی زمین به واسطه ی ساخت ابزار هایش به قدرتمند ترین موجود دنیا تبدیل شود . با تکیه بر توانایی های جدیدش از زندگی ابتدایی به زندگی ماشینی پر سرعت امروزی برسد. در واقع ساخت انواع ابزار سبب شد که انسان بتواند بر بلایای طبیعی غلبه کرده و نیازی به تغییر مکان نداشته باشد. از این رو به اهمیت پیدایش ابزار پی میبریم.زندگی همراه با ماشین الات ارتقا یافته دستاورد بسیار ارزشمندی است.

تاریخچه ی پیدایش ابزار

طبق بررسی های به عمل امده باید گفت که اطلاعات دقیقی از تاریخچه ی اولین ابزار در دست نیست. اما تعدادی ابزار کشف شده اند که قدمت ان ها به میلیون ها سال گذشته بازمیگردد. همچنین ابزاری که در کنیای شمالی یافت شده است حدودا مطعلق به دو میلیون و ششصد هزار سال پیش می باشد. جالب است بدانید که اولین دریل در سال 1902 میلادی  توسط ای.ای.جاکوبز اختراع شد. همچنین اولین اچار توسط فردی به نام سالیمون در سال 1835 میلادی اختراع شد. اولین ماشین جوش کاری توسط  دو نفر به نام های نیکولای بناردس و استانیسلاو الزوسکی اختراع شد که این دستگاه شامل یک الکترود کربنی بود. اولین رول های رنگ نیز توسط  فردی به نام نورمن بریکی که در تورنتو میزیست در سال 1904 میلادی اختراع شد. اولین مته ها نیز در سال های 1780 تا 1790 میلادی  در کشور انگلیس ساخته شدند. مطالعه ی اثار باستانی که از بقایای هزاران سال پیش است نشان از به کارگیری ابزار های اولیه و بسیار ساده توسط تمدن ها دارد. از این رو شواهد باستان شناسی برای ما بسیار حائز اهمیت میباشند.