تبدیل  در لوله هود چیست؟

لوله هود نوعی از چندین نمونه متفاوت و متنوع لوله های فلکسیبل می باشد که کاربرد های بسیار زیادی را دارا می باشد. به طور کلی از این لوله خرطومی برای اتصال به هود های زیر کابینتی در آشپزخانه های خانگی و یا برای اتصال به هود های صنعتی، شومینه ها و ... استفاده می گردد.

تبدیل  در لوله هود چیست؟

به دلیل پخت و پزی که در فضای آشپزخانه ها انجام می گیرد؛ هوای نامطبوع، گرد و غبار، رطوبت و ... در داخل محیط پراکنده می شود. این هوای نامطبوع را می توان از طریق فن دستگاه های هود مکش و با استفاده از لوله هود به فضای خارجی انتقال داد. در این میان استفاده از تجهیزات و قطعات جانبی دیگری نیز برای کارایی بیشتر و استفاده مناسب تر از لوله هود مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از این قطعات تبدیل لوله هود می باشد.

تبدیل  در لوله هود چیست؟

کاربرد تبدیل لوله خرطومی هود

در واقع کاربرد اصلی این قطعه برای اتصال دادن در لوله هود به دهانه خروجی موتور هود و یا اتصال آن به دریچه خروجی هوا می باشد. لوله هود با اتصال به دریچه های هوا، می تواند هوای نامطبوعی که توسط موتور فن هود مکش شده است را به فضای خارجی هدایت نماید. در واقع دریچه هود روزنی می باشد که این هوای نامطبوع و سایر جریان های خروجی از سیستم های تهویه مطبوع از طریق آن خارج می گردد. به این ترتیب هوای مطبوع و سالم و تازه جایگزین می گردد و جریان هوا همواره در حال چرخش می باشد. علاوه بر این مورد از تبدیل در لوله هود برای اتصال لوله های خرطومی هود در سایز ها و اندازه های متفاوت به یکدیگر نیز بهره برده می شود.

انواع متفاوت تبدیل لوله فلکسی هود

لوله خرطومی هود در سایز های متفاوتی طراحی و تولید می گردد بنابراین لازم است تا کلیه قطعاتی که برای نصب آن نیز مورد استفاده قرار می گیرد اعم از انواع تبدیل در لوله هود، رابط و ... نیز در سایزهای متفاوتی تهیه و مورد استفاده قرار بگیرد. لوله فلکسیبل هود در سایز های 10، 15، 20، 25، 30، 35، 40 و 45 سانتی متر طراحی و تولید می گردد. به دنبال آن نیز تبدیل لوله هود می بایست دارای ورودی و خروجی هایی با قطر دهانه متناسب با سایز های متفاوت لوله هود را دارا باشد. زیرا در بسیاری موارد نیاز است تا دو سایز متفاوت از لوله هود به یکدیگر متصل گردد تا در نهایت به دریچه خروجی برسد و هوای نامطبوع کشیده شده توسط فن هود را به محیط خارج هدایت نماید.

تولید و ساخت  تبدیل لوله خرطومی هود

کلیه ویژگی هایی که برای این محصولات بر شمرده شد؛ همگی موجبات تولید آسان آن ها را نیز فراهم می آورد. امروزه ساخت و تولید تبدیل لوله هود و همچنین سایر قطعات و حتی تولید لوله خرطومی هود در کارگاه های تولیدی انواع لوله های خرطومی و کانال های فلکسیبل به سهولت و در کوتاهترین زمان صورت می پذیرد.

بنابراین می توان اینگونه بیان نمود که این امکان وجود دارد که در زمان های به نسب کوتاه تعداد قابل توجهی از قطعات جنبی برای نصب لوله های خرطومی هود تولید و به بازار مصرف ارائه گردد.

قیمت تبدیل لوله خرطومی

مسئله تولید گسترده این گوه از محصولات و قطعات می تواند بر روی قیمت تبدیل لوله هود نیز موثر واقع گردد. زیرا تولید در تعداد بالا و با سرعت بیشتر می تواند قیمت تبدیل هود را تا میزان قابل توجهی کاهش دهد. البته موارد بسیار دیگری نیز می تواند قیمت لوله های خرطومی و قطعات و اتصالات جانبی این محصولات را افزایش و یا کاهش دهد.

کیفیت مواد اولیه که در ساخت و تولید یک محصول به کار گیری می شود، درجه کیفی متریال، شیوه تولید، ماشین آلاتی که مورد استفاده قرار می گیرد و ... از جمله مواردی است که در اولین گام های تولید بسیار حائز اهمیت می باشد و می تواند قیمت محصول را تحت تاثیر قرار دهد. با توجه به کیفیت های متفاوت، قیمت های متفاوتی از این محصول نیز در بازار موجود می باشد.